Ağu 16, 2017 in Bizden Haberler
Bilecik II. OSB, Bilecik Şeyh Edebali Üni. Ve İşkur İl Müd. Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı

Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerin toplam 4 yarıyıl süren eğitimlerinin 3 yarıyılını okulda, son dönemini ise kamu ve özel sektör kuruluşlarında staj yaparak tamamlamalarına olanak tanıyan 3+1 eğitim modeli için, Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB), İŞKUR İl Müdürlüğü ile Şeyh Edebali Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Halis NALBANT yaptığı konuşmasında; faal olan 22 tane fabrikanın eleman ihtiyacının bu yöntemle sağlanmasını ve üniversitenin burada destek veriyor olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Rektör Hocam olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun dedi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. İbrahim TAŞ, rektörlük makamında düzenlenen törende, protokolle sanayi ve iş sektörlerinin nitelikli ve kaliteli eleman ihtiyaçlarını gidermeyi amaçladıklarını, imzalanan bu protokolün iş sektörleri ile üniversite arasındaki münasebeti artıracağını söyledi. Sayın Rektör konuşmasının devamında; ”Bu protokolde bizimle beraber çalışan 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımıza, İŞKUR Müdürümüze huzurlarınızda ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. İnşallah protokolümüz Bilecik için, Üniversitemiz için, sanayi ve iş sektörlerimiz için hayırlı uğurlu olur.” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Sn. Ayhan TOZAN da program kapsamında katılan öğrencilerin genel sağlık sigortasını ve günlük 54 lira cep harçlıklarını kurumun karşılayacağını ve protokolün öğrenciler açısından büyük bir teşvik olduğuna dikkat çeken Sn. Ayhan TOZAN, bu protokolün hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Halis NALBANT , Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. İbrahim TAŞ ve İŞKUR İl Müdürü Sn. Ayhan TOZAN tarafından protokol İmzalandı.